Kategoria: Trendy

Kobiety w polskim biznesie

Kobiety w Polsce wciąż są niedoreprezentowane na wysokim szczeblu, mimo to Polska jest w czołówce, jeśli chodzi o liczbę kobiet na szczeblach kierowniczych. Kobiety zajmują 34 proc. stanowisk wśród najwyższej kadry menedżerskiej – to wynik znacznie powyżej średniej europejskiej i krajowej.

oprogramowanie w chmurze

MŚP coraz częściej przenoszą się do „chmury”

Małe i średnie przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z „chmury”. Na przeniesienie do niej najważniejszych dokumentów decydują się głównie ze względu na bezpieczeństwo, wygodę i koszt takiego systemu gromadzenia danych.

technologie cyfrowe

Polska na 22 miejscu w rankingu gospodarek cyfrowych

Proces cyfryzacji postępuje praktycznie na całym świecie, jednak w Polsce jego tempo wciąż pozostawia nieco do życzenia. W rankingu rozwoju cyfrowego krajów UE zajęliśmy dopiero 22. pozycję. Jakie zadania czekają na nas w tej materii?

biznes online

Polskie małe i średnie firmy wybierają domeny „.pl”

Polskie firmy z sektora MŚP najwyraźniej są dumne ze swojego pochodzenia, bo bardzo chętnie korzystają z domeny .pl. Wybiera ją 85% takich podmiotów gospodarczych. Dane dostarczyły badania przeprowadzone na zlecenie portalu home.pl.

CSR

Raport: odpowiedzialny biznes w Polsce 2015

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opracowało najnowszą wersję raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wynika z niego, że społeczna odpowiedzialność biznesu ma w Polsce coraz większe znaczenie.

pesymizm przedsiębiorcy

Polska gospodarka budzi niepokój wśród przedsiębiorców

Nowy rok powinien przynieść nowe nadzieje, jednak Indeks Optymizmu Przedsiębiorców pokazuje, że polskie firmy są pełne niepewności o swoje losy. Słabiej niż w listopadzie oceniają obecną formę i bardziej martwią się przyszłością.