Kategoria: Ekologia

No Thumbnail

Moda na ogrzewanie słoneczne…

Kolektory słoneczne cieszą się coraz większą popularnością. W samej Warszawie prawie tysiąc osób che skredytować zakup solarów. Koszt takiej inwestycji to 10-20 tys. złotych w zależności od powierzchni domu. Przy czym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej partycypuje w kosztach i proponuje 45 proc.

No Thumbnail

Olej napędowy z bio-dodatkami…

Resort gospodarki zamierza wprowadzić na rynek nowe paliwo, tzw. B7, czyli diesel z 7 proc. zawartością biokomponentów. Kierowcy nie będą mieli pewności czy tankują zwykły olej napędowy, czy z bio-dodatkami, gdyż dystrybutory nie będą specjalnie oznaczone. Zgodnie z opinią ekspertów silniki starszych samochodów mogą nie

No Thumbnail

Baterie i akumulatory pod kontrolą – obowiązkowy recykling…

Ustawa nakazuje ograniczenie ilości niebezpiecznych związków znajdujących się w bateriach i akumulatorach, na przykład rtęci albo kadmu. Obowiązkowe będzie także zbieranie i recykling zużytych urządzeń. Kosztami z tym związanymi będą obciążeni przedsiębiorcy odpowiedzialni za wprowadzenie baterii i akumulatorów na rynek, będą oni także zmuszeni do odbioru tego typu odpadów.