Twórcy polskich start-upów razem dla potrzeb małych przedsiębiorstw

start-up

Założyciele polskich start-upów połączyli swoje siły, żeby wspólnie działać na korzyść małych przedsiębiorców. Powołali nawet fundację Startup Poland, która ma reprezentować interesy najmniejszych biznesmenów.

Założyciele polskich start-upów, które odniosły już sukces w swojej branży, postanowili zacząć działać na rzecz małych przedsiębiorców. Uważają, że potencjał tkwi nie tyle w największych firmach, co przede wszystkim, w niewielkich przedsiębiorstwach, które stanowią trzon gospodarki.

Fundacja Startup Poland będzie prowadziła różnorodne działania mające na celu udzielanie wsparcia najmniejszym firmom. Jak zapewniają jej inicjatorzy, będzie starała się m.in. znieść bariery regulacyjne utrudniające zakładanie i funkcjonowanie jednostek gospodarczych. Założyciele fundacji podkreślają, że polskie prawo wymaga dopracowania, bo obecnie nie sprzyja osobom chcącym założyć własny start-up. Jednostka będzie pomagała początkującym przedsiębiorcom także w znajdowaniu środków na finansowanie start-upów. Jej twórcy już zaznaczają, że będą starali się zachęcać do pozyskiwania ich z zagranicy, bo choć jest to nieco skomplikowane, to jednak możliwe.

Kolejnym punktem działalności fundacji ma być zachęcanie inwestorów do finansowania start-upów. Trzeba im pokazać, że jest to opłacalne i obarczone stosunkowo niewielkim ryzykiem. Dodatkowo Startup Poland planuje nawiązać współpracę z zagranicznymi specjalistami. Chodzi m.in. o programistów i marketingowców. Co ciekawe, mają to być głównie pracownicy zza naszej wschodniej granicy. Uważa się, że warto wesprzeć nimi polski rynek pracy, gdy Polacy wolą emigrować na Zachód. Chociaż fundacja dość jasno określiła zakres swoich planowanych działań, to w rzeczywistości nie ma żadnych ograniczeń i będzie starała się pomóc w rozwiązaniu wszystkich problemów, z jakimi zgłoszą się do niej osoby dopiero rozpoczynające przygodę z biznesem.

Pomysłodawcą fundacji Startup Poland był Borys Musielak, który jest jednym z twórców Reaktora – warszawskiego centrum co-workingowego, które dało początek wielu start-upom w naszym kraju. Musielak od kilku lat rozpowszechnia ideę zakładania oraz wspierania start-upów dopatrując się w nich prawdziwej szansy dla młodych biznesmenów, którzy mają ciekawe pomysły, ale nie mają możliwości ich samodzielnej realizacji.

Dodaj komentarz