Tomasz Biernacki

Miliarder, jeden z najbogatszych Polaków, powszechnie uważany za jednego z najbardziej tajemniczych polskich biznesmenów. Urodził się w Krotoszynie w 1974 roku. Pomimo młodego wieku, dzięki zaangażowaniu i determinacji, przebojem wbił się na listę najbogatszych Polaków, osiągając na niej, wysoką 6. pozycję w roku 2019 według rankingu Forbesa i 5. pozycję według rankingu Wprost.

Na uznanie zasługuje fakt, iż Biernacki osiągnął olbrzymi sukces w handlu, czyli w dziedzinie, w której niewielu naszych rodaków osiąga spektakularne wyniki, przegrywając najczęściej z zagranicznym kapitałem. Tomasz Biernacki udowodnił jednak, że rynek nie jest hermetyczny i rozpoczął budowę największej sieci supermarketów w pełni z polskim kapitałem. W wieku 25 lat otworzył w Krotoszynie swój pierwszy sklep ”Supermarket Dino”. W kolejnych latach zakładał następne obiekty, a sieć szybko podbiła lokalny rynek, osiągając liczbę ponad 80 sklepów w roku 2009. W następnej dekadzie liczba sklepów Biernackiego wzrosła do ponad tysiąca, obejmując swoim zasięgiem terytorium całego kraju. W roku 2018 spółka Dino została wyceniona na 3,4 miliardy złotych, a sam twórca sieci sklepów Dino może w obecnym roku (2019) pochwalić się majątkiem opiewającym na ponad 5 miliardów złotych. Warto jednak zauważyć, iż w kolejnym rankingu Forbesa Biernacki zostanie uplasowany na znacznie wyższej pozycji. Sieć Dino rośnie bowiem w spektakularnie szybkim tempie, osiągając znakomite wyniki. Już we wrześniu 2019 majątek Tomasza Biernackiego został oszacowany na niebagatelną sumę 8 miliardów złotych. Oznacza to, iż jest on obecnie trzecim najbogatszym Polakiem, pokonując w tym zestawieniu Sebastiana i Dominikę Kulczyków oraz Jerzego Staraka.

Pomimo tak świetnych wyników, biznesmen Tomasz Biernacki pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych i anonimowych postaci wśród polskich miliarderów. Dotychczas nie udzielił żadnego wywiadu, skrzętnie chroniąc prywatność swoją i swojej rodziny, do tego stopnia, iż próżno szukać w sieci i mediach społecznościowych jakiegokolwiek zdjęcia z podobizną Biernackiego. W przeciwieństwie do innych osób znanych nam z podium rankingów najbogatszych Polaków, nie jest obecny medialnie i niewiele wiadomo o jego działalności charytatywnej lub niezwiązanej ze spółką Dino. Wiadomo, natomiast, iż w latach wcześniejszych współpracował wraz ze swoim bratem Wojciechem w branży przetwórstwa mięsnego, prowadząc Zakłady Mięsne Biernacki, w skład których początkowo wchodziła sieć Dino oraz między innymi Zakłady Mięsne w Rydzynie.

Z całą pewnością, Tomasz Biernacki jest jedną z niewielu osób w Polsce, które osiągnęły olbrzymi sukces finansowy, w tak krótkim czasie, zajmując się handlem. Sieć, której jest twórcą osiąga znakomite wyniki w zawrotnym tempie, które obecnie pozwalają już konkurować Biernackiemu z liderami rynku handlowego w Polsce, takimi jak Biedronka i Lidl. Jeśli tempo to zostanie utrzymane w dalszym ciągu, sieć Tomasza Biernackiego w przeciągu kolejnej dekady może wejść do dziesiątki największych sieci handlowych na świecie. Tak więc, Biernacki jest prawdziwym dowodem na to, że polish dream jest możliwy!

Dodaj komentarz