Pieniądze na firmę dla mieszkańców mniejszych miast

Dotacje dla firm

Mieszkańcy mniejszych, polskich miast mają teraz szansę na zdobycie 100 000 zł na start własnego biznesu. Fundusze mogą zdobyć wyłącznie pomysłodawcy z małych miast, którzy potrzebują finansowania na rozwój firmy w rodzinnej miejscowości.

Inicjatywa Startup Roadshow organizowana przez fundusz zalążkowy Black Pearls ma pokazać, że ogromny potencjał biznesowy istnieje nie tylko wśród mieszkańców wielkich aglomeracji takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale również poza metropoliami – w małych, często „pomijanych” miejscowościach.

Głównym celem tej inicjatywy jest nie tylko pokazanie, że w małych miastach drzemie potencjał, innowacyjność, a ludzie są przedsiębiorczy, ale i udzielenie im autentycznej pomocy finansowej, która pomogłaby wystartować im w planowanej przez nich działalności gospodarczej, na którą z wielu różnych przyczyn nie mieli dotąd wystarczającej ilości funduszy.

Pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego rozpoczęła się przy współpracy ze Słupskim Inkubatorem Technologicznym, ale już wiadomo, że akcja finansowania będzie rozwijana na kolejne regiony. Wśród nich są między innymi takie miejscowości jak Koszalin, Radom, Płock i Elbląg, a do współpracy i udziału w projekcie są również zapraszani gospodarze innych miast. Elbląski Park Technologiczny, Płocki Park Przemysłowo Technologiczny oraz Słupski Inkubator Technologiczny jako regiony biorące udział w konkursie mogą pochwalić się doskonale działającym tutaj „ekosystemem” innowacyjnych przedsiębiorstw oraz wysoko rozwiniętą infrastrukturą, która ułatwia biznesowi prowadzenie na ich terenie działalności gospodarczej.

W każdym z regionów objętych konkursem Startup Roadshow 1 pomysł biznesowy otrzyma od funduszu Black Pearls wsparcie w wys. 100 000 zł, aż do osiągnięcia planowanego przez fundusz wsparcia całkowitego w wys. 1 mln zł.

Ważnym atutem zwycięstwa w konkursie jest również możliwość otrzymania przez przedsiębiorcę (pomysłodawcę projektu) profesjonalnego doradztwa w zakresie tworzenia tzw. modeli biznesowych, biznesplanów oraz szczegółowych prezentacji inwestorskich.

Dodaj komentarz