Manta S.A.

Manta S.A. to polskie przedsiębiorstwo, które na rynku obecne jest od roku 1998. Zajmuje się produkcją oraz dystrybucją sprzętu, AGD, RTV i IT. Od 2008 roku produkty firmy dostępne są również na innych rynkach środkowoeuropejskich – czeskim, węgierskim czy estońskim.

Manta jest firmą rodzinną, która powstała na skutek fascynacji grami komputerowymi i samymi komputerami. Początkowo weszła na rynek odtwarzaczy DVD, a potem rozwinęła dodatkowo produkcję dekoderów DVB-T. Wraz z upływem czasu do produkcji wprowadziła również telewizory i telefony komórkowe. Dzisiaj oferta marki jest już o wiele szersza. Od 2013 roku Manta produkuje również smartfony.

Już na początku swojej działalności Manta odniosła wielki sukces. Dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim produkty z serii Emperor, które sprzedały się łącznie w liczbie 6 mln sztuk. Od 2011 roku firma posiada nowoczesną, dużą linię montażową w Łodzi. Została ona przeniesiona z Chin. Była to decyzja ryzykowna, ale opłacalna. Podyktowana miała być aspektem patriotycznym oraz chęcią lepszej kontroli jakości produkowanego towaru. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Produkty firmy Manta cały czas cieszą się bardzo dużą popularnością.

Manta to firma, która prężnie wspiera polski sport. W przeszłości była Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. W 2014 roku została również Oficjalnym Sponsorem Ekstraklasy. Od roku 2017 ambasadorami marki są Dominika i Kamil Grosiccy. Manta nie pozostaje również obojętna na działalność o charakterze charytatywnym. W minionych latach wsparła m.in. ciechanowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Warszawski Szpital dla Dzieci czy łódzką Fundację dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka.

Obecnie produkty firmy Manta znaleźć można przede wszystkim w największych w kraju sieciach handlowych. Ponadto przedsiębiorstwo współpracuje z dużymi firmami dystrybucyjnymi z całej Europy oraz regionu EMEA. Zapewnia szybką dostawę i kompleksową obsługę na każdym etapie zamówienia. Mimo wielu lat obecności na rynku Manta nie spoczywa na laurach i stawia na ciągły rozwój.

Obecnie [stan na rok 2018 – przyp.red.] ambasadorami marki są wspomniany już Kamil Grosicki z żoną Dominiką oraz Sławomir Szczęśniak – dziennikarz i członek znanej grupy T-raperzy znad Wisły. Obecnie marka reklamuje się pod hasłem „Polska firma rodzinna”. Tak będzie przez cały, jubileuszowy rok. Manta wybrała takich ambasadorów, gdyż reprezentują oni wartości bliskie firmie – dynamizm, skromność, fantazję oraz polskie serce. Na początku 2018 roku firma reklamowała się w związku ze zbliżającym się mundialem, a więc mistrzostwami świata w piłce nożnej. W głównych kanałach Polsatu i TVP wyemitowano wówczas niemal 7 tysięcy spotów reklamowych.

Dodaj komentarz