Super tablet…

W Gdańsku zaprojektowano i wyprodukowano prawie niezniszczalny tablet przemysłowy. Niestety trwałością sprzętu nie będzie mógł cieszyć się każdy, gdyż produkt dedykowany jest wąskiej grupie odbiorów, mianowicie branży spożywczej, transportowej, energetycznej, gazowej czy wojsku. Sprzęt może pracować w temperaturze od -20 do +65°C, jest odporny na zalanie, kurz czy zrzucenie ze znacznej wysokości.

Oprócz dużej wytrzymałości tablet spełnia wszystkie inne funkcje właściwe dla tego typu urządzeń. Działa na procesorze Intel Atom Z520PT, dysku twardym do 250 GB, systemie Windows 7 (z możliwością zainstalowania innych systemów). Ma wmontowane dwie kamery oraz baterię pozwalającą na ok. 7 godzin pracy. Co więcej konstruktorzy komputera realizują zlecenia indywidualne, ściśle dopasowane do potrzeb zamawiającej firmy.

Tablet wyjątkowe właściwości zawdzięcza wzmocnionej konstrukcji, która z kolei odpowiedzialna jest za dużą wagę sprzętu czyli ok. 1,5 kg. Czynnik ten praktycznie dyskwalifikuje zastosowanie urządzenia w warunkach domowych, ale jak sama nazwa wskazuje tablet przemysłowy ma ułatwiać życie firmom, więc się tego trzymajmy.

Źródło: Wyborcza.pl

Dodaj komentarz