Ranking 50 najszczęśliwszych miejsc pracy

ranking

Portal CareerBliss.com stworzył ranking 50 najszczęśliwszych miejsc pracy 2015. Jest on sporym zaskoczeniem, bo brakuje w nim firm, które znajdują się w rankingach najlepszych pracodawców. A kto znalazł się na zaszczytnych miejscach?

Według rankingu sporządzonego przez serwis CareerBliss.com najszczęśliwszym miejscem pracy na przestrzeni 2013 i 2014 r. był kosmetyczno-farmaceutyczny potentat, koncern Johnson & Johnson. Jego pracownicy chwalili sobie zarówno warunki pracy, jak i wynagrodzenia, które rocznie wynosiły średnio 70 tys. dolarów.

2. pozycja w rankingu należała do koncernu Broadcom specjalizującego się w wytwarzaniu półprzewodników, które stosowane są w sieciach bezprzewodowych oraz szerokopasmowych. Pracownicy tego przedsiębiorstwa raczej nie mają powodów do narzekań, bo ich przeciętne zarobki to 85 tys. dolarów rocznie. Najniższe miejsce podium należało do jednej z największych korporacji działających w branży energetycznej – Chevron. Średnia roczna pensja w jednej z największych amerykańskich korporacji wynosi 55 tys. dolarów.

Poza podium znalazł się Texas Instruments, który podobnie, jak Broadcom, specjalizuje się w produkcji półprzewodników. Firma oferuje swoim podwładnym przeciętne zarobki na poziomie 75 tys. dolarów rocznie. 5. lokatę zajęła firma McAfee, w której średnie roczne wynagrodzenie to 83 tys. dolarów. Dopiero na 6. miejscu uplasowało się Google, które z reguły zajmuje miejsce lidera w zestawieniach najbardziej pożądanych pracodawców. Rocznie zarabia się tam średnio 70 tys. dolarów, jednak wielu twierdzi, że pracuje się w wyśmienitych warunkach i rewelacyjnej atmosferze.

Na 7. pozycji znalazło się informatyczne przedsiębiorstwo Intuit, w którym można liczyć na przeciętną pensję rzędu 71 tys. dolarów. W dalszej kolejności sklasyfikowano firmę zarabiającą na działalności IT, Adobe. Jej pracownicy dostają rocznie średnio 90 tys. dolarów. 9. miejsce zajął biofarmaceutyczny koncern Amgen, w którym przeciętne zarobki to 75 tys. rocznie. Dziesiątkę zamyka jeszcze jedna firma informatyczna – SAP AG, w której rocznie zarabia się przeciętnie 86 tys. dolarów.

Zestawienie powstało w oparciu o opinie tysięcy pracowników, którzy zostali zapytani przez CareerBliss.com o kilka istotnych spraw. Ich zadowolenie z pracy było oceniane na podstawie 8 elementów. Pod uwagę brano relacje z szefostwem i współpracownikami, równowagę między sferą zawodową a prywatną, płacę, środowisko pracy, jej zasoby, możliwości rozwoju, kulturę organizacyjną oraz reputację firmy.

Dodaj komentarz