Polska w Dolinie Krzemowej – jadą 4 nasze startupy!

business link

Business Link współpracujący z US MAC organizuje trzecią edycję programu READY to GO. W jego ramach do słynnej Doliny Krzemowej udadzą się aż cztery polskie startupy. Będą to BizLynk, Be3VBa3, Autoplug.in oraz Mobi Malls. Dzięki zakwalifikowaniu się do programu prowadzonego w Dolinie Krzemowej, polskie firmy mają otrzymać szansę na przyspieszenie rozwoju, które umożliwi im podbicie rynku nie tylko krajowego, ale również rynków zagranicznych.

Program, w którym będą brały udział polskie jednostki ma obejmować tygodniowe spotkania dobywające się w San Francisco oraz dwutygodniowy pobyt w Palo Alto, gdzie odbywać będą się liczne spotkania biznesowe z mentorami pomagającymi w rozwoju i udzielającymi wskazówek biznesowych, jak również z inwestorami, którzy być może zostaną stałymi partnerami polskich podmiotów. W pierwszej kolejności rodzimi, początkujący przedsiębiorcy mają jednak odbyć szereg spotkań ze specjalistami z zakresu coachingu oraz ze międzynarodowymi ekspertami z zakresu technologii i biznesu. Wśród wielu atrakcji, planowana jest także wizyta w siedzibie światowego giganta internetowego Google.

Żeby uzyskać szansę na wyjazd do Doliny Krzemowej, trzeba było jednak najpierw wygrać konkurs Business Mixer, który zorganizowany został przez wspomniany już Business Link. Cztery startupy, które zakwalifikowały się do ostatecznego etapu i mogą wyjechać do Stanów Zjednoczonych wyróżniały się niekonwencjonalnym podejściem do prowadzenia interesów, ale również pasją i ponadprzeciętnymi umiejętnościami biznesowymi i autopromocyjnymi. Ważnym elementem było bowiem takie zaprezentowanie firmy, by przekonać jurorów, że to właśnie dana jednostka najbardziej zasługuje na wyjazd. Poza tym, niezbędna była niemal doskonała znajomość języka angielskiego.

Wśród początkujących przedsiębiorstw, które wyjadą do Doliny Krzemowej znajduje się m.in. agencja kuponowa, Mobi Malls, która jest uważana za jedną z najlepszych aplikacji w kategorii Lifestyle w Applestore. Poza tym, do USA wyjadą twórcy Be3Ba3, czyli systemu służącego do zarządzania rezerwacjami artystów, klubów, organizatorów imprez. Autoplug.in to natomiast mobilna aplikacja dla kierowców, która dostarcza informacji o stanie pojazdu. BizLynk jest oprogramowaniem, które przydaje się do integracji oraz automatyzacji procesów biznesowych.

Dodaj komentarz