Działeczka czy wycieczka…

Polacy coraz częściej zamiast zagranicznych wojaży wybierają pięknie położone tereny w kraju. Co więcej nie wynajmują już pokoi, tylko kupują ziemię rekreacyjną i stawiają własne domki. Największym zainteresowaniem cieszą się działki na Pomorzu, Kaszubach, Warmii i Mazurach oraz Mazowszu. Kwota 25-30 tys. zł wystarczy na zakup terenu, na którym następnie można postawić domek letniskowy, a w przyszłości nawet całoroczny.

Oprócz wypoczynku warto zaznaczyć, iż kupno działki rekreacyjnej jest z pewnością dobrą lokatą kapitału. W zależności od grubości portfela można nabyć zwykły teren lub z dodatkowymi autami jak na przykład własna linia brzegowa czy widok na panoramę gór. Ponadto zmiana planów zagospodarowania przestrzennego może z działki rekreacyjnej zrobić budowlaną, co oczywiście wiąże się ze znaczmy wzrostem wartości zakupionego gruntu.

Porównując ceny działek rekreacyjnych i budowlanych można dojść do wniosku, iż te pierwsze są dużo niższe. Na Podlasiu nawet 3,5 razy mniej trzeba wydać, żeby kupić grunty turystyczne. Jedynie w województwach kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim ta proporcja jest inna, gdyż za oba tereny trzeba zapłacić zbliżoną kwotę. Wynika to z faktu, iż działki miejskie nie zawyżają ceny średniej dla całego województwa.

Źródło: Rp.pl

Dodaj komentarz