Drewniane czy murowane…

Polacy coraz częściej stają przed dylematem czy wybudować solidny dom murowany, czy tańszy dom drewniany. Odchodzi się od budowania domu na lata i dla pokoleń, teraz w dużej mierze liczy się szybkość postawienia lokum. Jeśli chodzi o kryterium czasu zdecydowanie prowadzi dom drewniany, który można wznieść w trzy miesiące.

Producenci domów murowanych przekonują, iż ich technologia jest sprawdzona i zaufana. Domy są ciepłe, a materiały budowlane łatwo dostępne. Jednak trzeba liczyć od 6 do 12 miesięcy na postawienie takiego lokum, co więcej niektóre prace można wykonywać tylko w sezonie. Stawiając na technologię drewnianą postawimy dom cztery razy szybciej. Kanadyjskie domy z bali są także tańsze metr kwadratowy kosztuje 1,6 – 2 tys. zł. Ponadto wkalkulowana jest w tą cenę instalacja elektryczna, c.o., wod.-kan., stolarka okienna i drzwiowa oraz elewacja zewnętrzna.

Ze względu na wzrost popytu na domy drewniane, jak grzyby po deszczu powstają firmy budowlane świadczące tego typu usługi. Jednak mnogość usługodawców nie idzie w parze z jakością. Dlatego warto zwrócić uwagę na gwarancję, jakiej udziela nam producent, czy są to trzy lata, czy też trzydzieści. Można także zasięgnąć informacji o ekipie budowlanej w Stowarzyszeniu Dom Drewniany bądź w Centrum Budownictwa Drewnianego.

Źródło: GazetaPrawna.pl

Dodaj komentarz