Ruszyła II edycja: e-Gazele Biznesu 2015

e-gazele biznesu

Liczba firm działających zdalnie stale rośnie. Nasz rynek e-commerce ma się bardzo dobrze. To natomiast rodzi potrzebę doceniania przedsiębiorców, którzy w działalności on-line są najlepsi. Już 2. raz przyznane zostaną im e-Gazele Biznesu.

Ruszyła już II edycja przedsięwzięcia e-Gazele Biznesu. W jego ramach wybrane mają zostać te firmy działające w sieci, które rozwijają się najdynamiczniej. Nie ma tu jednak żadnego jury przyznającego punkty – wyboru dokonuje się wyłącznie na podstawie realnych danych. Tak samo, jak w poprzednim roku, pod uwagę brane będą przychody finansowe poszczególnych jednostek. Udział w rankingu jest zupełnie darmowy.

W związku ze sposobem wybierania laureatów, wszystkie firmy chcące rywalizować o miano e-Gazeli Biznesu muszą przedstawić organizatorom wyniki, jakie osiągnęły w ubiegłym roku. Udział mogą wziąć wyłącznie jednostki zaliczane do grona tych małych i średnich, których przychody nie były w poprzednim roku wyższe niż 100 milionów złotych. Jednocześnie firmy te muszą wykazać, że udało im się osiągnąć zyski oraz co najmniej 50 tysięcy złotych przychodu w roku 2013.

Gale wręczenia nagród za zajęcie najwyższych miejsc w rankingu odbędą się na szczeblu lokalnym w 5 miejscowościach. Będą to Katowice, Kraków, Poznań, Sopot i Warszawa. Podczas uroczystości najlepsi przedsiębiorcy odbiorą statuetki i dyplomy potwierdzające ich sukces. Oprócz tego odbyć ma się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą eksperci z dziedziny rynku e-commerce. Dzięki temu gala stanie się świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz do pozyskania wiedzy, która być może pozwoli zoptymalizować dotychczasową działalność konkretnych przedsiębiorców. Dodatkowo może się ona stać początkiem współpracy między podmiotami prowadzącymi zbliżoną działalność.

Zestawienie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw internetowych minionego roku ma na celu określenie, które biznesy prowadzone on-line najlepiej poradziły sobie z konkurencją i odniosły największy sukces. Ma to motywować wszystkie tego typu firmy do dalszego rozwoju, a początkujące jednostki zachęcać do działań udowadniając, że duże przychody w tym sektorze naprawdę znajdują się w zasięgu ręki. Pomysłodawcą rankingu jest „Puls Biznesu”.

Dodaj komentarz