Pomysł na oszczędzanie…

Na systematycznym oszczędzaniu zyskuje klient, ale także bank, dlatego instytucje finansowe stworzyły elektroniczne narzędzia mobilizujące do regularnego odkładania pieniędzy.

Jedną z propozycji mBanku jest oszczędzanie przy wydawaniu. Brzmi enigmatycznie, jednak w rzeczywistości to prosty system polegający na przelewaniu określonej kwoty ze środków klienta na rachunek oszczędnościowy każdorazowo gdy płaci kartą, wypłaca gotówkę czy dokonuje przelewów. Przy czym można zdecydować się na jedną z trzech opcji, pierwsza to zaokrąglanie kwoty do całości, reszta przekazywana jest na rachunek oszczędnościowy, druga to ustalenie stałego procentu od transakcji w przedziale od 1 do 15 oraz trzecia to po prostu ustalenie konkretnej kwoty od operacji od 3 do 10 zł także przelewanej na konto oszczędnościowe.

Alior Sync prezentuje zgoła inny sposób oszczędzania. Mianowicie bank nagradza za systematyczne odkładanie pieniędzy lub uzbieranie pełnej kwoty na wyznaczony przez klienta cel. W jaki sposób Alior Sync to weryfikuje? Każdy może stworzyć elektroniczne świnki skarbonki na określony cel, ustalić czy będzie wpłacał regularnie, czy nieregularne oraz wyznaczyć termin realizacji. Wato zaznaczyć, iż elektroniczne świnki dla dzieci stworzył także PKO BP.

Źródło: Rp.pl

Dodaj komentarz