Pakamera.pl

Kolejnym z kategorii stand-upowych kreatywnych pomysłów jest serwis pakamera.pl. Jest to nowatorski pomysł, który daje szanse młodym projektantom na pokazanie sowich dzieł szerszemu gronu odbiorców. Głównym założeniem pakamery jest promowanie wyrobów z rodzaju rękodzieła artystycznego.

Ten przykład po raz kolejny pokazuje, że w biznesie poza zmysłem do zarabiania pieniędzy ważna jest przed wszystkim pasja, która jest fundamentem sukcesu. Pomysł na pakamerę zrodził się właśnie z zamiłowania do wyrobów hand made jednej z sióstr – Julki Góralczyk (obecnie Wojczakowska), która swoją przygodę z rękodziełem zaczęła dawno temu. Wraz z siostrą – Olą Góralczyk, od dziecka były zachęcane przez mamę do wszelkiego rodzaju plastycznych prac. Inspiracji szukały u dziadka, który była malarzem i skutecznie rozbudzał we wnuczkach zamiłowanie do sztuki.pakamera

Swoje pierwsze projekty Julka i Ola przedstawiały koleżankom. Julia zajmowała się szyciem torebek, a Ola tworzyła biżuterię. Wśród znajomych pojawiało się coraz więcej osób, chcących posiadać taką unikatową rzecz. Do sióstr zaczęły spływać pierwsze zamówienia.

Pakamera działa w Internecie od 2005 roku, a od kilku lat organizuje także kiermasze promujące polski hand made i jego twórców. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na sprzedaż internetową, obok pakamery powstały strony, które specjalizują się w węższym zakresie tematycznym. Są to example.pl, strona o nowinkach ze świata mody i designu, bazaar.pl, który oferuje w sieci produkty z kategorii exclusive, delamo.pl, na której nabyć można biżuterię i akcesoria, i VintageDoll.pl, serwis będący wynikiem miłości do rzeczy z przeszłością.

Swoje dzieła w serwisie sprzedawać może jednak nie każdy. Przedstawiane produkty muszą charakteryzować się najwyższą jakością wykonania, cechować pomysłowością, i odpowiednią, ciekawą prezentacją.

Obecnie pakamera jest największą platformą internetową sprzedającą wyroby hand made w kraju. Jest „przestrzenią artystyczną polskiej społeczności internetowej”, posiadającą ogromny wybór produktów od biżuterii, przez ubrania do elementów wystroju wnętrz i innych przedmiotów użytkowych.

Za swoją ciężką pracę siostry, wraz z mężem Julki – Matuszem Wojczakowskim, odpowiedzialnym za stronę techniczną serwisu, co roku otrzymują wyróżnienia w dziedzinach takich jak promowanie czy prowadzenie biznesu. W swojej historii pakamera otrzymała także nagrody dla największego sklepu prezentującego galanterię w Internecie, oraz nagrodę „Dobrego Wzoru”, przyznaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w dziedzinie usług.

Dodaj komentarz